Aktualności

Rodzinny Ogród Działkowy im. Pstrowskiego w Elblągu

Aktualności

ZapraszamyDzień Działkowca w ROD Pstrowskiego w Okręgu Elbląg

Wtorek, Wrzesień 27, 2022

W dniu 24 września 2022 roku Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego ROD Pstrowskiego w Elblągu zorganizował uroczystość z okazji Dnia Działkowca.

W obchodach święta działkowego udział wzięli zaproszeni goście, w tym przybyli działkowcy wraz z rodzinami i ich znajomi oraz Prezes Okręgu PZD w Elblągu Zygmunt Wójcik. Uroczystość odbyła się w świetlicy ogrodowej.

Prezes Ogrodu Ryszard Mikołajczyk na rozpoczęcie uroczystości powitał wszystkich przybyłych wspominając i nagradzając zasługi tych, którzy najbardziej zasłużyli się dla społeczności ogrodu. Wspomniał również tych co już odeszli oraz przedstawicieli obecnego zarządu, dzięki którym ogród może się poszczycić dobrym zagospodarowaniem działek, piękną świetlicą a w ostatnich latach modernizacją ogrodzenia ogrodu oraz instalacji wodnej.

Następnie głos zabrał Prezes Okręgu PZD w Elblągu Zygmunt Wójcik, który przybył prosto z obchodów Krajowych Dni Działkowca w Warszawie. W swoim wystąpieniu przekazał najnowsze wieści z tej uroczystości podkreślając, że warto pracować i dbać o wizerunek własnej działki a zarazem ogrodu, czego efektem są bardzo znaczące nagrody w konkursach 40 lecia PZD na szczeblu krajowym. Jak dodał w tej grupie znalazły się m.in. też dwie osoby z ROD Tęcza naszego Okręgu, które otrzymały specjalne wyróżnienie krajowej komisji konkursowej za doprowadzenie nabytej działki do stanu, który zasługuje na pokazanie tego innym. Prezes Okręgu omówił też najważniejsze daty i zdarzenia dla naszego związku na szczeblu okręgu i krajowym, jednocześnie zwracając uwagę zebranych na uważne wysłuchanie tych danych, gdyż będzie to następnie przedmiotem małej zgaduj-zgaduli a nagrodami za odgadniecie postawionych pytań będą otrzymane na Krajowych dniach działkowca zestawy nasion i cebul kwiatowych. Wskutek tego na Sali nastąpiło znaczące ożywienie co przełożyło się na pozytywne odpowiedzi i w ten sposób 10 działkowców otrzymało zestawy cebul kwiatowych. Po części oficjalnej przystąpiono do konsumpcji.

Uczestniczących w obchodach poczęstowano okazjonalnymi daniami przygotowanymi przez samego Prezesa ogrodu m.in. okolicznościowym tortem i pieczonymi udkami w smakowitej zalewie oraz szeregiem potraw własnych przyniesionych przez uczestniczących działkowców.

Gry i zabawy przy muzyce mechanicznej trwały do późnych godzin rannych. To był mile spędzony czas dla członków wspólnoty ogrodowej oraz zaproszonych gości .

Tekst i zdjęcia: Z. Wójcik, M. Ławrynowicz

Szukaj